Andrea Beaty

Andrea Beaty uwielbia wszystko, co wysokie – od olbrzymów po olbrzymie budowle. Jest autorką wielu książek obrazkowych oraz powieści dla najmłodszych. Wśród nich Ignaś Kitek, architekt oraz Rózia Rewelka, inżynierka (bestseller na liście New York Times przez ponad 62 tygodnie) oraz nie przetłumaczone na polski Attack of the Fluffy Bunnies, Happy Birthday Madame Chapeau, Secrets of the Cicada Summer.

Bohaterowie jej książek są inteligentni, zabawni i niepokorni. Są ludźmi czynu. Ciekawość, kreatywność, innowacyjność i wytrwałość to powtarzające się motywy w jej książkach.

Andrea prywatnie

Wychowała się w na południu USA w mieście tak małym, że znała tam wszystkich (i ich zwierzęta też). Była jednym z sześciorga dzieci. Dzieciństwo spędzała polując na przygodę na polach i w lasach. Często ją znajdowała (albo ona ją). Andrea wspomina ten czas jako bardzo zabawny (często śmiała się tak mocno, że oranżada wylewała się jej nosem, dlatego teraz na wszelki wypadek jej nie pije).

Jako dziecko uwielbiała czytać (szczególnie serie o Trixie Beldon i Nancy Drew). Potem przerzuciła się do książek Agathy Christie, a następnie klasyki.

Jej marzeniem jest zagrać w musicalu na Broadwayu (często ma pokusę, żeby śpiewać i tańczyć w dziwnych miejscach, na przykład w dziale mrożonek w sklepie spożywczym – mają tam świetne oświetlenie).

Studiowała biologię i informatykę. Pracowała dla helpdesku firmy produkującej oprogramowanie (“Proszę wyłączyć komputer i włączyć ponownie”).

Obecnie mieszka z rodziną w Chicago. Każdego roku odwiedza kilkadziesiąt szkół i dzieli się miłością do czytania i pisania z dziećmi i wychowawcami. Jest również dostępna na Skype. Więcej informacji o niej można znaleźć na stronie andreabeaty.com 

Ostatnie książki