O nas

Czytanie powinno być naszą codzienną aktywnością, jedną z tych, bez których nie sposób funkcjonować. Jest ono kluczem do zdobywania i poszerzania wiedzy, ale wielu z nas nie czyta, bo nie wykształcono w nas nawyku czytania w dzieciństwie. Uczono nas czytać, ale niekoniecznie lubić czytanie i przekształcać je w potrzebę oraz przyjemność. A wspólne czytanie z dzieckiem ma same plusy. Uczy języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, poszerza wiedzę. Może również dostarczać wzorców dobrych zachowań, pomagać odróżnić dobro od zła, zrozumieć otaczający świat i siebie, a także zachęcać do refleksji. Jest więc doskonałą metodą wychowawczą i sposobem na dobry i mądry kontakt z dzieckiem.

Co robimy?

Dobrze wybrane książki są budulcem lepszej przyszłości dziecka. Nasze wydawnictwo specjalizuje się w starannym doborze oferty i proponuje rodzicom i dzieciom wysokiej jakości książki, zarówno wartościowe literacko, jak i pięknie ilustrowane. To „picturebooks” – książki, w których tekst i obraz współgrają ze sobą, uzupełniają się, tworząc unikalną jakość, której nie dałoby się osiągnąć bez harmonii między nimi. Są to książki dla wymagających – pouczająca i jednocześnie ekscytująca literatura dziecięca.

Staramy się proponować książki stworzone z myślą o dziecięcej wrażliwości, pomagające rozpocząć rozmowy o sprawach trudnych, istotnych społecznie problemach. Ponadto zapewniamy wysoki stopień oryginalności w wyborze tematu i stylu ilustracji. Razem z już znanymi autorami i ilustratorami, jak i obiecującymi młodymi talentami chcemy poszerzać i regularnie rozwijać nową ofertę, dzięki której nasi czytelnicy będą mogli odkrywać świat literatury i siebie samych.

Wierzymy, że nasze książki staną się miejscem nowych odkryć dla czytelników dużych i małych. Mamy nadzieję, że nasi czytelnicy dołączą do nas w odkrywaniu z entuzjazmem.

Drzewo darów"

"(...) to niezwykła książka, która na długo zostaje w umyśle i sercu. (...) pokazuje, że mniej znaczy więcej oraz, że siła zawarta jest w prostocie. (...) jedna z nielicznych książek, które przypadną do gustu zarówno 3-latkowi jak i nastolatkowi, gdyż pod przystępną i prostą treścią oraz szatą graficzną, kryje się drugie dno (...)

Iwona Bojarczuk, mama dwóch córek, 3 i 11 lat, Czasdzieci.pl

Tek. Nowoczesny jaskiniowiec"

"E-przygody brzdąca troglodyty. Mądrze ułożona, niegłupio narysowana historyjka z morałem na czasie. Tym i owym śmieszy: tym młodziaki, a owym pełnoletnich.

Damian, tata 3-letniego Antosia i 3 miesięcznej Jaśminki

Tek. Nowoczesny jaskiniowiec"

"Bardzo fajna i pouczająca lektura nie tylko dla najmłodszych, ale i dla całej rodziny.  Daje do myślenia nam rodzicom, pokazuje, jak łatwo zagubić się w wirtualnym świecie i jak sytuacja może szybko wymknąć się spod kontroli.

Weronika, mama 6-letniego Antka i 4-letniego Aleksa