Anita Bijsterbosch

Cześć! Jestem Anita. Urodziłam się w 1961 roku w Holandii. Przez całe życie uwielbiałam czytać. Jako dziecko mogłam spędzać godziny przeglądając książki, oglądając zdjęcia i mając nadzieję, że pewnego dnia będę mogła sama zrobić tak piękne ilustracje. Przestudiowałem obrazy w najdrobniejszych szczegółach i wymyśliłam własne małe historyjki, które pasowały do nich.

Po ukończeniu szkoły średniej brałam lekcje rysunku i malarstwa w małych galeriach w mojej okolicy. I wiele się nauczyłam z książek do rysowania i malowania. Ale też opanowałam wiele technik, po prostu eksperymentując z nimi na własną rękę.

Kiedy moje dzieci były jeszcze małe, co wieczór czytałam im bajkę na dobranoc. Na nowo odkryłam, że niektóre książki z obrazkami to prawdziwe dzieła sztuki. Wtedy zapragnęłam tworzyć własne książki z obrazkami.

Zostałam zauważona przez jury Key Colors International Illustrators Award 2012. Książka Whose Hat is That? została wydana przez Clavis Publishing i od tamtej pory każda książka, którą stworzyłam, odnosiła jeszcze większy sukces.

Wydane Książki