Promocja!

Ada Bambini, naukowczyni

(1 opinia klienta)

32,00 

Ada Bambini ma głowę pełną pytań. Podobnie jak Ignaś i Rózia, z którymi chodzi do klasy, ma również nieograniczoną wyobraźnię i jest niezmiernie ciekawa świata.

Dlaczego budzik brzęczy, gdy pora wstawać z łóżka?
Dlaczego do orzechów jest dziadek, a nie wnuczka?
Dlaczego róża kłuje? To znak, że jest nie w sosie?
Dlaczego masz, tatusiu, aż tyle włosów w nosie?

Kiedy pewnego dnia w nos uderza ją przerażający zapach, Ada wie, że to ona musi znaleźć jego źródło. Nie bojąc się porażki, Ada wyrusza na misję rozpoznawczą i przeprowadza naukowe eksperymenty, oczywiście wszystko w imię odkrycia. Posuwa się jednak za daleko i zdenerwowani rodzice każą jej usiąść na krześle i wszystko dokładnie przemyśleć. Jaki będzie efekt tych przemyśleń?

Ada Bambini, naukowczyni to długo oczekiwana kontynuacja bestsellerowej serii, na którą składają się również książki Ignaś Kitek, architekt oraz Rózia Rewelka, inżynierka. Postać Ady, ciekawej wszystkiego dziewczynki, która nie zraża się niepowodzeniami, z pewnością zainspiruje młodych czytelników do rozwijania własnych pasji.

Autor: Andrea Beaty, ilustrator: David Roberts

Brak w magazynie

Opis

Opis książki

Książka jest pięknie ilustrowana i niesie ze sobą przesłanie, że dziewczynki mogą spełniać się w naukach ścisłych, tylko muszą wierzyć w siebie i mieć wsparcie dorosłych. Znajdziemy w niej odniesienie do kobiet zajmujących się nauką. W nocie od autorki możemy przeczytać:

Kobiety zajmowały się nauką od początku jej istnienia. Zadawały pytania i szukały odpowiedzi na zagadki wszechświata. Interesowały je gwiazdy, gleba i grawitacja, czerwone krwinki i czarne dziury, lodowce i ludzki mózg, słowem: wszystko. Ada Maria nosi imiona dwóch spośród wielu kobiet, które dzięki wrodzonej ciekawości i naukowej pasji dokonały wielkich odkryć. Maria Skłodowska – Curie odkryła pierwiastki rad i polon i przyczyniła się do wynalezienia aparatów rentgenowskich. Ada Lovelace byłą matematyczką i pierwszą programistką komputerową.

Ada dowiaduje się, że jej pytania nie zawsze będą prowadziły do odpowiedzi, częściej sprowokują dalsze pytania. Może nigdy nie znajdzie źródła brzydkiego zapachu, ale z pomocą wspierających rodziców, będzie mogła zaspokoić swoją ciekawość w taki sposób, w jaki zrobiłby to młody naukowiec.

Książkę polecają

Trzy razy bardzo: śmieszne, mądre, pomysłowo zilustrowane. Znakomity komentarz do niegdysiejszego:
„Ada, to nie wypada”. Dzisiaj – wypada. I to świetnie!
Małgorzata Węgrzecka, redaktorka naczelna magazynu dla dzieci „Świerszczyk”

Aktywne poznawanie świata przez dzieci i uczenie się na własnych błędach to coś, co w rodzicach budzi lęk, a nawet opór. Warto jednak nad nimi zapanować i obserwować efekty, które często są zaskakujące. Kolejna świetna książka dla dzieci i dla rodziców! Polecam nie tylko dlatego, że mam córkę Adę.
Ewa Świerżewska, redaktorka naczelna portali Qlturka.pl i eGaga.pl

Autorzy

Andrea Beaty

andrea_beaty_autor_kinderkulka

 

Andrea Beaty uwielbia wszystko, co wysokie – od olbrzymów po olbrzymie budowle. Jest autorką wielu książek obrazkowych oraz powieści dla najmłodszych. Mieszka z rodziną koło Chicago. Więcej informacji o niej można znaleźć na stronie andreabeaty.com

 

David Roberts

David_roberts_ilustrator_kinderkulka

 

David Roberts urodził się w 1970 roku w Liverpoolu. Imał się w życiu przeróżnych zajęć, m.in. mył włosy, układał towar na półkach, smażył jajka i projektował kapelusze. Zilustrował wiele dobrze przyjętych książek dla dzieci. Mieszka w Londynie.

 

Patroni medialni

patroni_medialni_ada_bambini

 

Dodatkowe informacje

Autor

Andrea Beaty

Ilustrator

David Roberts

Tłumaczenie

Łukasz Witczak

Tytuł oryginału

Ada Twist, scientist

Język oryginału

angielski

Kategoria wiekowa

3+

Liczba stron

32

Format

22,8 x 28 cm

Oprawa

twarda z obwolutą

Data premiery

II połowa 2017

1 opinia dla Ada Bambini, naukowczyni

  1. mama Tośki i Aleksa

    Nareszcie, długo czekaliśmy na Adę, mamy Rózię i Ignasia. Moje dzieciaki już mi nie dawały spokoju, codziennie czytaliśmy, znały już na pamięć. Wreszcie będzie coś nowego do czytania 🙂

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *