Promocja!

Nie liż tej książki*

29,00 

*Pełno tu zarazków

Genialnie prosta, zabawna, interaktywna książeczka obrazkowa, która wprowadza dzieci w niewidoczny gołym okiem świat mikrobów.

Min jest mikrobem.
Jest mały.
Bardzo mały.
Właściwie to jest tak strasznie mały, że potrzebujecie mikroskopu, aby go zobaczyć. Możecie jednak po prostu otworzyć tę książkę i zabrać go na wycieczkę w niezwykłe miejsca, których nigdy wcześniej nie widział – jak śnieżnobiałe szczyty waszych zębów albo dziki gąszcz pogniecionych koszulek.

Opis

„Nie liż tej książki*” to efekt współpracy bardzo szanowanego naukowca Idana Ben-Baraka i Juliana Frosta, twórcy niezwykle udanej animacji „Dumb Ways to Die”.

Ta urocza i pełna humoru książeczka edukacyjna łączy prosty tekst, komiksowe cyfrowe ilustracje, fotografię mikroskopową i interakcję z czytelnikiem. A wszystko to po to, aby przekazać dzieciom wiedzę o zarazkach: o tym, gdzie mieszkają, jak łatwo są przenoszone i jakich są rozmiarów.

To idealna książka dla każdego, kto lubi dokładnie przyglądać się światu.

 

Autor

Idan Ben-Barak

Idan jest autorem większości tekstu. Można go spotkać w bibliotekach. Zdarza mu się myśleć na głos.

Już pierwsza książka Idana Ben-Baraka – „Small Wonders: How Microbes Rule Our World” – została opublikowana w wielu krajach i wygrała nagrodę przyznawaną przez organizację American Association for the Advancement of Science w kategorii książek dla dzieci i młodzieży.

Ilustrator

Julian Frost

Julian jest ilustratorem, grafikiem i autorem animacji. Lubi komiksy i tosty. Stworzył animację Dumb ways to die (Głupie sposoby na to,
żeby umrzeć), za którą zyskał międzynarodowe uznanie i którą od 2012 roku obejrzano na YouTube już niemal 150 milionów razy.

 

Linnea Rundgreen

Linnea jest autorką wszystkich zdjęć mikroskopowych w książce. Korzysta ze skomplikowanych przyrządów, dzięki którym może się przyglądać zarówno bardzo maleńkim, jak i ogromnie wielkim rzeczom. I wszędzie dostrzega jakieś wzory.

 

Patroni medialni:

logo-100latPZH

nie_liz_tej_ksiazki_kinderkulka

 

Dodatkowe informacje

Autor

Idan Ben-Barak

Ilustrator

Julian Frost

Kategoria wiekowa

4-8

Liczba stron

32

Format

21,5 x 21,5 cm

Oprawa

twarda

ISBN

978-83-945873-7-6

Data premiery

marzec 2018

Wydanie

pierwsze, Warszawa 2018