Promocja!

Zajączek u dentysty

(1 opinia klienta)

29,00 

Książka, która oswaja z pierwszą wizytą u dentysty oraz profilaktyką i higieną jamy ustnej

Przypomnienie!

Drogi Zajączku, z wielką radością przypominam, że nastał dzień Twojej pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Nie mogę się doczekać, kiedy się z Tobą spotkam i rozpoczniemy naszą wspólną zdrową przygodę. Przed przyjściem umyj dokładnie zęby, zabierz ze sobą dobry humor i swoją ulubiona zabawkę.

Twój lekarz dentysta – Pani Zajączkowa

PREMIERA czerwiec 2022

Opis

Skąd pomysł na książkę?

Pomysł projektu dla dzieci Paulina Kosiniak-Kamysz, dentystka, miała w głowie już od czasu studiów. Zawsze uwielbiała pracować z dziećmi, a najbardziej ze wszystkich wizyt kochała te pierwsze wizyty – adaptacyjne – podczas których przenosiła dzieci w zaczarowany świat zębów. Odbywała z nimi zdrową przygodę, bo jak każdy dentysta wie, że to najważniejsza wizyta w życiu małego pacjenta, która procentuje na całe jego życie.

Szukając odpowiedniej pozycji, która wprowadziłaby dzieci w zaczarowany świat gabinetu stomatologicznego przed pierwszą wizytą, nie znalazła nic, co usatysfakcjonowałoby ją jako lekarza dentystę oraz jako estetę. A prawdziwym bodźcem do kontaktu z Wydawnictwem Kinderkulka była wizyta z córką w Centrum Zdrowia Dziecka, która uświadomiła jej, że na każdą taką wizytę do lekarza mały pacjent powinien przyjść przygotowany wcześniej przez swoich rodziców. Jest to niezmiernie ważne w budowaniu zaufania u pacjentów, zwłaszcza tych najmłodszych.

„Zajączek u dentysty” to rozpoczęcie przygody z lekarzem dentystą oraz gabinetem już w domu, w którym każde dziecko czuje się najbezpieczniej na świecie. Książka jest przygotowaniem pacjenta do wizyty na zasadzie zabawy. Bo jeśli do gabinetu dentystycznego zaprosi nas słodki Zajączek, to będzie to najlepsze rozpoczęcie zdrowej przygody, które zaprocentuje na całe życie.

Ta książka jest propozycją nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. Pomoże wprowadzić ich pociechy na właściwe tory zdrowego uśmiechu. Zdrowe zęby to przecież zdrowy mały człowiek i szczęśliwe dziecko.

Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty?

Jeśli chcesz przygotować dziecko do pierwszej wizyty, na początek wytłumacz, jak taka wizyta może wyglądać. Z pomocą może przyjść książka “Zajączek u dentysty”. Dziecko towarzyszy Zajączkowi podczas całego dnia, w którym wyznaczona została pierwsza wizyta. Pomaga Zajączkowi umyć zęby, odwiedza gabinet, zapoznaje się z narzędziami, których używa dentystka oraz urządzeniami w gabinecie. Razem z Zajączkiem odbywa też podróż w górę i w dół na fotelu dentystycznym, zapala lampę i nalewa wody do wypłukania ust przed badaniem. Dziecko pomaga też dentystce w trakcie przeglądu.

Wszystkie te aktywności sprawiają, że dziecko wie, jak może wyglądać wizyta u dentysty i czego może się po niej spodziewać. Celem jest zbudowanie zaufania do dentysty, które zaprocentuje na całe życie.

Pomocne przed taką wizytą adaptacyjną może być zapoznanie się z dźwiękami, które dziecko może usłyszeć w gabinecie. Znajomość tych, czasem dziwnych, odgłosów sprawi, że nie będą one zaskoczeniem podczas wizyty. Dlatego zapraszamy do odsłuchania dźwięków nagranych w prawdziwym gabinecie dentystycznym wraz z krótką nazwą urządzeń, które te dźwięki wydają.

Jakie dźwięki można usłyszeć w gabinecie dentystycznym? Odsłuchaj tutaj!

Właściwe nawyki związane z higieną jamy ustnej to jedna z ważniejszych umiejętności, jakie możesz przekazać swojemu dziecku w zakresie troski o własne zdrowie. Pierwsze lata życia dziecka decydują o kondycji jego zębów mlecznych, a potem stałych. Bez zdrowej jamy ustnej Twoja pociecha nigdy nie będzie zdrowym dzieckiem, w myśl zasady zdrowe zęby-zdrowy człowiek. Prawidłowa higiena jamy ustnej jest więc inwestycją w jego zdrowie.

Chcesz dowiedzieć się:

  • Jak dbać o zęby dziecka?
  • Dlaczego należy dbać o higienę jeszcze przed pojawieniem się pierwszego ząbka?
  • Dlaczego należy czyścić zęby dzieciom?
  • Jaką pastę stosować?
  • Kiedy pierwsza wizyta u dentysty?
  • Dlaczego dieta jest tak ważna?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziesz w poradniku dla rodziców “Jak dbać o zęby? Profilaktyka i higiena jamy ustnej. Poradnik dla rodziców”. Znajdziesz w nim również zadania do wykonania dla Twojego dziecka. Pobierz poradnik w pdf (kliknij w link poniżej).

Jak dbac o zeby dziecka? Bezpłatny ebook

Dodatkowe informacje

Autor

Paulina Kosiniak-Kamysz

Ilustrator

Gabriela Cichowska

Kategoria wiekowa

1+

Liczba stron

14 rozkładówek

Oprawa

twarda, książka całokartonowa

Data premiery

maj 2022

Wydanie

pierwsze, Warszawa 2022

1 opinia dla Zajączek u dentysty

  1. Mama dwulatka

    Kupiłam przedpremierowo. Najlepszą recenzją niech będzie fakt, że mój syn nie pozwolił mi skończyć na dwukrotnym czytaniu. 🙂

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *