Promocja!

Brat ze słoika

25,00 

Jakie są wady i zalety bycia jedynakiem, a jakie dorastania w dużej rodzinie?

Hipolit jest jedynakiem. Mama nazywa go swoim księciem, małym arcydziełem, chłopczykiem jak z bajki. Może się do niej przytulać, kiedy chce i ma całą jej czułość tylko dla siebie. Ale ma też obowiązki domowe, którymi nie ma się z kim podzielić. Wynoszenie śmieci, nakrywanie do stołu, wycieranie i chowanie pozmywanych naczyń, no i kursowanie do sklepu, kiedy czegoś zabraknie…

Pewnego dnia Hipolit idzie do sklepu Pana Baratiniego po sucharki dla mamy, a wraca do domu z bratem… w słoiku! Achacy, nowy ulubiony syn, przychodzi na świat…

Książka „Brat w słoiku”, wykorzystując lekki ton i szczyptę fantazji, nie tylko pokazuje relacje między rodzeństwem, ale przede wszystkim przedstawia, z punktu widzenia dziecka, proces wchodzenia w nowe role w rodzinie i emocje mu towarzyszące. Oryginalny, niebanalny humor, jedyne w swoim rodzaju grafiki i ponadczasowe przesłanie to tylko niektóre z atutów książki.

PREMIERA – PAŹDZIERNIK 2019

Opis

Większość dostępnych na rynku książek skupia się na przybliżeniu tematu skąd się biorą dzieci albo próbują przygotować starsze dziecko do przyjścia na świat rodzeństwa (sugerując jak to fajnie jest być starszym bratem lub siostrą i opisując pierwsze dni po pojawieniu się nowego członka rodziny).

Książka Emilii Chazerand „Brat ze słoika” podchodzi do tematu zupełnie inaczej. Oryginalny, niebanalny humor, jedyne w swoim rodzaju grafiki i ponadczasowe przesłanie to tylko niektóre z atutów książki.

Autorka nie tylko pokazuje relacje między rodzeństwem i to, jak czuje się starsze dziecko (zazdrosne, niepewne miłości rodziców), ale przede wszystkim przedstawia, z punktu widzenia dziecka, proces wchodzenia w nowe role w rodzinie i emocje mu towarzyszące. Wszystko to wplecione w nieco fantastyczną historię.

Emilie Chazerand, wykorzystując lekki ton i szczyptę fantazji, próbuje odpowiedzieć na pytanie: jakie są wady i zalety bycia jedynakiem, a jakie dorastania w dużej rodzinie? Poczucie humoru autorki gwarantuje, że lektura jest lekka i wciągająca.

Opowieść jest pełna dialogów, ma już dużo tekstu, więc jest idealna do czytania na głos, a pogodny nastrój świetnie pozwala oswoić trudne doświadczenie. Książka pozostawia czytelnika z pozytywnym i przede wszystkim prawdziwym przesłaniem, że wszystko się w końcu ułoży, mimo że początki są trudne. Bo bracia w końcu łapią ze sobą kontakt i nawiązują braterską więź, mimo że walka z zazdrością nie jest wcale prosta.

Ilustracje Aurélie Guillerey w stylu retro doskonale uzupełniają pomysłowy i zabawny tekst, właściwie odzwierciedlają skomplikowane relacje między rodzeństwem i razem tworzą uroczą i niezwykłą książkę.

Autor

Emilie Chazerand
Emilie Chazerand to autorka 17 książek dla dzieci, opublikowała też serię powieści young adults.

Ilustrator

Aurelie Guillerey
Aurélie Guillerey to jedna z najbardziej utalentowanych ilustratorów swojego pokolenia. Jej ilustracje ukazują się w wielu czasopismach, pojawiają się także na plakatach i pocztówkach. Wydała kilka książek dla dzieci opublikowanych we Francji.

Dodatkowe informacje

Autor

Emilie Chazerand

Ilustrator

Aurelie Guillerey

Tłumacz

Paweł Łapiński

Kategoria wiekowa

3+

Liczba stron

44

Oprawa

twarda

ISBN

978-83-951792-8-0

Data premiery

październik 2019

Wydanie

pierwsze, Warszawa 2019

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Brat ze słoika”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *