Promocja!

Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba

32,00 

Sugestywny, baśniowy tekst, niepowtarzalne ilustracje i oryginalny pomysł na szkatułkową opowieść

Pewnego razu żył sobie Niedźwiedź podobny do innych niedźwiedzi.

Brązowe futro leżało na nim jak ulał, a jego najulubieńszym przysmakiem był miód. Ale nasz bohater posiadał też pewien dar, który wyróżniał go pośród niedźwiedziej braci. Niedźwiedź ten umiał czytać.

Gdy na polanie w lesie znalazł skrzynię pełną książek dla dzieci, z miejsca chciał się podzielić tym skarbem z innymi zwierzętami. Napotkał jednak zdecydowany opór i od tej pory marzył tylko o jednym – znaleźć kogoś, z kim połączy go niewidzialna więź wspólnej miłości do książek. Czy pragnienie Niedźwiedzia się spełni?  

Opis

Posłuchajcie baśni zaczarowanej, która tę ma właściwość, że kto wysłucha jej uważnie od początku do końca z otwartym sercem, podążając w ślad za nią jej nieodgadnionymi ścieżkami, ten już przenigdy jej nie zapomni, a baśń hojnie wynagrodzi swego wiernego słuchacza przedziwnymi darami swymi. Niby szemrzący leśny strumyk snuć się będzie w jego wyobraźni, aż dotarłszy do serca samego, przemieni się w delikatnie bijące źródło pociechy i ukojenia, w którym ilekroć obdarowany zechce się przejrzeć, obrazy radosne i szczęśliwe zobaczyć dane mu będzie.

Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba łączy sugestywny, baśniowy tekst, niepowtarzalne ilustracje i oryginalny pomysł na szkatułkową opowieść.

Przemysław Wechterowicz wplata w główną historię opowiadania poboczne i tym samym przenosi dzieci pomiędzy kolejnymi baśniowymi światami. Rzeczywistość bajkowego lasu i jego dzikich mieszkańców przeplata się tutaj z tajemniczym Królestwem Porzuconych Zabawek, tworząc szkatułkową opowieść, która wprowadza czytelnika na wyższy poziom wielowarstwowej literatury.

Unikalna technika monotypii, precyzja ołówka i misterne wycinanki Gabrieli Cichowskiej podkreślają wymowę baśniowego tekstu, kreując pełen melancholii nastrój i poruszają wyobraźnię czytelnika.

Najnowsza książka dwójki wielokrotnie nagradzanych autorów, która powinna się znaleźć na półce każdego młodego wielbiciela literatury.

 

“Przemysław Wechterowicz i Gabriela Cichowska – spotkanie mistrza słowa i mistrzyni obrazu zaowocowało arcydziełem: piękną, ciepłą i mądrą opowieścią o tym, jak rodzi się przyjaźń i jak ważna jest w naszym życiu, o potrzebie bliskości, o radości czytania książek, o zaskakujących wyrokach losu. I o naszych marzeniach, które czasem spełniają się, by uszczęśliwić nas, naszych bliskich, a czasem nawet zupełnie przypadkowych wędrowców. Ta nastrojowa, liryczna książka zaskakuje bogactwem poetyckiej zadumy, urzeka subtelnością słowa i nastrojem obrazu”.

 

prof. Grzegorz Leszczyński

Patronat medialny

 patronaty_basn_zaczytanym_niedzwiedziu

Polskie Radio Dzieciom

Posłuchaj audycji o książce “Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba” w Kulturotece w Polskim Radiu Dzieciom

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Dodatkowe informacje

Autor

Przemysław Wechterowicz

Ilustrator

Gabriela Cichowska

Kategoria wiekowa

5+

Liczba stron

72

Format

27,5 cm x 24,5 cm

Oprawa

twarda

ISBN

978-83-951792-4-2

Data premiery

maj 2019

Wydanie

pierwsze, Warszawa 2019

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *