Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba

44,90 

Sugestywny, baśniowy tekst, niepowtarzalne ilustracje i oryginalny pomysł na szkatułkową opowieść

Pewnego razu żył sobie Niedźwiedź podobny do innych niedźwiedzi.

Brązowe futro leżało na nim jak ulał, a jego najulubieńszym przysmakiem był miód. Ale nasz bohater posiadał też pewien dar, który wyróżniał go pośród niedźwiedziej braci. Niedźwiedź ten umiał czytać.

Gdy na polanie w lesie znalazł skrzynię pełną książek dla dzieci, z miejsca chciał się podzielić tym skarbem z innymi zwierzętami. Napotkał jednak zdecydowany opór i od tej pory marzył tylko o jednym – znaleźć kogoś, z kim połączy go niewidzialna więź wspólnej miłości do książek. Czy pragnienie Niedźwiedzia się spełni?  

Brak w magazynie

Opis

Posłuchajcie baśni zaczarowanej, która tę ma właściwość, że kto wysłucha jej uważnie od początku do końca z otwartym sercem, podążając w ślad za nią jej nieodgadnionymi ścieżkami, ten już przenigdy jej nie zapomni, a baśń hojnie wynagrodzi swego wiernego słuchacza przedziwnymi darami swymi. Niby szemrzący leśny strumyk snuć się będzie w jego wyobraźni, aż dotarłszy do serca samego, przemieni się w delikatnie bijące źródło pociechy i ukojenia, w którym ilekroć obdarowany zechce się przejrzeć, obrazy radosne i szczęśliwe zobaczyć dane mu będzie.

Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba łączy sugestywny, baśniowy tekst, niepowtarzalne ilustracje i oryginalny pomysł na szkatułkową opowieść.

Przemysław Wechterowicz wplata w główną historię opowiadania poboczne i tym samym przenosi dzieci pomiędzy kolejnymi baśniowymi światami. Rzeczywistość bajkowego lasu i jego dzikich mieszkańców przeplata się tutaj z tajemniczym Królestwem Porzuconych Zabawek, tworząc szkatułkową opowieść, która wprowadza czytelnika na wyższy poziom wielowarstwowej literatury.

Unikalna technika monotypii, precyzja ołówka i misterne wycinanki Gabrieli Cichowskiej podkreślają wymowę baśniowego tekstu, kreując pełen melancholii nastrój i poruszają wyobraźnię czytelnika.

Najnowsza książka dwójki wielokrotnie nagradzanych autorów, która powinna się znaleźć na półce każdego młodego wielbiciela literatury.

 

“Przemysław Wechterowicz i Gabriela Cichowska – spotkanie mistrza słowa i mistrzyni obrazu zaowocowało arcydziełem: piękną, ciepłą i mądrą opowieścią o tym, jak rodzi się przyjaźń i jak ważna jest w naszym życiu, o potrzebie bliskości, o radości czytania książek, o zaskakujących wyrokach losu. I o naszych marzeniach, które czasem spełniają się, by uszczęśliwić nas, naszych bliskich, a czasem nawet zupełnie przypadkowych wędrowców. Ta nastrojowa, liryczna książka zaskakuje bogactwem poetyckiej zadumy, urzeka subtelnością słowa i nastrojem obrazu”.

 

prof. Grzegorz Leszczyński

Patronat medialny

 patronaty_basn_zaczytanym_niedzwiedziu

Polskie Radio Dzieciom

Posłuchaj audycji o książce “Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba” w Kulturotece w Polskim Radiu Dzieciom

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Dodatkowe informacje

Autor

Przemysław Wechterowicz

Ilustrator

Gabriela Cichowska

Kategoria wiekowa

5+

Liczba stron

72

Format

27,5 cm x 24,5 cm

Oprawa

twarda

ISBN

978-83-951792-4-2

Data premiery

maj 2019

Wydanie

pierwsze, Warszawa 2019

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *