Mój Inny Dziadek

34,90 

Wzruszająca i czule opowiedziana opowieść o demencji dziadka z perspektywy wnuczki

Dziadek jest najlepszym przyjacielem Zosi, który zawsze ma dla niej czas i troskliwie się nią opiekuje. Jest prawdziwym dżentelmenem, zawsze w białej koszuli i krawacie, przyjaznym dla wszystkich wokół. Razem z Zosią chodzi na spacery, łowi ryby, piecze ciastka i odwiedza babcię na cmentarzu. Aż do dnia, w którym wszystko się zmienia.

Po powrocie z wakacji, Zosia spotyka zupełnie odmienionego dziadka. Nieogolony, w piżamie w środku dnia, Dziadek coraz częściej o czymś zapomina, nawet o imieniu wnuczki, pokazuje język sąsiadkom i nie umie zawiązać krawata.

Coś jest nie w porządku. Co Zosia może z tym zrobić? Wnuczka jest przekonana, że musi być jakiś sposób. W końcu ona też umie piec ciasteczka i opiekować się innymi. Powoli role się odwracają: teraz Nele musi zająć się swoim Dziadkiem, a nie odwrotnie. Dziewczynka nie wycofuje się, nie unika relacji z Dziadkiem i w pozytywny sposób akceptuje zmianę. A jutro chce nauczyć się wiązać krawat i golić Dziadka.

 „Mój Inny Dziadek” to wzruszająca historia, która pomaga dzieciom zrozumieć, co dzieje się z osobami dotkniętymi demencją. 

PREMIERA 21 WRZEŚNIA 2019

Kategoria: Tagi: , , Product ID: 2960

Opis

Opowieść napisana przez Rolfa Bartha, wspaniale zilustrowana przez Danielę Bunge, próbuje podejść do trudnego tematu demencji, w sposób dostosowany do możliwości poznawczych dziecka, prosto, ale z humorem i niesamowitym wyczuciem.

 „Mój Inny Dziadek” to wzruszająca historia, która pomaga dzieciom zrozumieć, co dzieje się z osobami dotkniętymi demencją. Dzięki prostej narracji mogą oni towarzyszyć bohaterce w jej przeżyciach i zmierzyć się z trudnym tematem choroby, oswoić lęk i zamienić go w coś pozytywnego.

Książka może stanowić impuls do rozmowy na temat choroby, starości i przemijania, a może przede wszystkim na temat ogromnej roli więzi rodzinnych w przezwyciężaniu trudności. Na pewno uwrażliwi dziecko na to, co czują jego najbliżsi i nauczy takich wartości, jak troska i odpowiedzialność za członków rodziny. Może też stanowić zachętę do zaangażowania w życie chorego i opiekę nad nim.

Pogodne ilustracje magicznie odpędzają niepokój nawet u najbardziej wrażliwych czytelników.

Autor

Rolf Barth

Rolf Barth_Kinderkulka_autor

Rolf Barth, pracował jako wykładowca akademicki, dziennikarz radiowy i scenarzysta telewizyjny i teatralny. Przez dwadzieścia lat był dyrektorem magiczno-partycypacyjnego teatru dla dzieci, obecnie pojawia się jako gawędziarz.

 

 Ilustrator
Daniela Bunge
Bunge-Daniela_ilustrator_kinderkulka

Daniela Bunge, urodzona w 1973 r., studiowała pedagogikę i ilustrację na Monachijskiej Akademii Sztuk Pięknych. Mieszka i pracuje jako ilustrator w Berlinie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Dodatkowe informacje

Autor

Rolf Barth

Ilustrator

Daniela Bunge

Tłumacz

Grażyna Chamielec

Kategoria wiekowa

5+

Liczba stron

32

Oprawa

twarda

ISBN

978-83-951792-7-3

Data premiery

21 września 2019

Wydanie

pierwsze, Warszawa 2019

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Mój Inny Dziadek”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *