Sklep z marzeniami domowej roboty

34,90 

Jak walczyć o marzenia w konsumpcyjnym świecie?

ZAPOWIEDŹ

Zapraszamy w odwiedziny do Rzeczowa – niezwykłego miasta, w którym każdy znajdzie to, czego potrzebuje. Produkowanie, kupowanie, sprzedawanie i dostarczanie wszelkiego rodzaju rzeczy to codzienność jego mieszkańców. Ciągły apetyt na posiadanie coraz to większej ilości przedmiotów zaspokaja bez problemu fabryka, która stanowi serce miasta.

Jednak ten pozornie szczęśliwy i poukładany świat zostaje podany w wątpliwość przez Tomasza Mamwszystko – chłopca, który chociaż miał wszystko, to poczuł, że czegoś mu brakuje. Wewnętrzna pustka i dziecięca ciekawość zabierają go poza granice miasta, gdzie odnajduje dawno zapomniany przez dzieci i dorosłych świat.

Tajemniczy dom, kichający smokostwór, sympatyczny staruszek i magiczna chochla to jedynie kilka składników tworzących tę porywającą opowieść.

Poznaj nowych przyjaciół, pomóż im w rozwikłaniu zagadki zamkniętego sklepu, rozpraw się raz na zawsze z Nudą, a przede wszystkim – odkryj, co tak naprawdę każdy z nas mieć powinien.

PREMIERA LIPIEC 2021

Brak w magazynie

Opis

Wszechobecna ideologia nieograniczonej konsumpcji sprawia, że współcześni rodzice stoją przed nie lada wyzwaniem – jak mądrze poprowadzić dziecko przez świat dóbr materialnych i nie wychować małego materialisty. Z pomocą może przyjść książka dla dzieci „Sklep z marzeniami domowej roboty”, która porusza aktualny temat, jakim jest materializm i konsumpcjonizm.

Historia Tomka Mamwszystko pokazuje, że przez ciągłą pogoń za dobrami materialnymi, zamknięci w uprzedmiotowionym świecie pozbawionym głębszych relacji międzyludzkich, zapominamy o wartościach nadrzędnych, jak przyjaźń, miłość, rodzina, solidarność i determinacja. Opowiadanie ma na celu wyrwać dzieci z materialistycznego świata i może stanowić pretekst do rozmowy o bezpiecznym funkcjonowaniu w kulturze niepohamowanej konsumpcji.

Dodatkowe informacje

Ilustrator

Hanna Kosz

Kategoria wiekowa

5+

Liczba stron

88

Format

18 cm x 26 cm

Oprawa

twarda

ISBN

978-83-958443-4-8

Data premiery

lipiec 2021

Wydanie

pierwsze, Warszawa 2021

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Sklep z marzeniami domowej roboty”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *