Promocja!

Sklep z marzeniami domowej roboty

25,00 

Jak walczyć o marzenia w konsumpcyjnym świecie?

Zapraszamy w odwiedziny do Rzeczowa – niezwykłego miasta, w którym każdy znajdzie to, czego potrzebuje. Produkowanie, kupowanie, sprzedawanie i dostarczanie wszelkiego rodzaju rzeczy to codzienność jego mieszkańców. Ciągły apetyt na posiadanie coraz to większej ilości przedmiotów zaspokaja bez problemu fabryka, która stanowi serce miasta.

Jednak ten pozornie szczęśliwy i poukładany świat zostaje podany w wątpliwość przez Tomasza Mamwszystko – chłopca, który chociaż miał wszystko, to poczuł, że czegoś mu brakuje. Wewnętrzna pustka i dziecięca ciekawość zabierają go poza granice miasta, gdzie odnajduje dawno zapomniany przez dzieci i dorosłych świat.

Tajemniczy dom, kichający smokostwór, sympatyczny staruszek i magiczna chochla to jedynie kilka składników tworzących tę porywającą opowieść.

Poznaj nowych przyjaciół, pomóż im w rozwikłaniu zagadki zamkniętego sklepu, rozpraw się raz na zawsze z Nudą, a przede wszystkim – odkryj, co tak naprawdę każdy z nas mieć powinien.

PREMIERA LIPIEC 2021

Brak w magazynie

Opis

Wszechobecna ideologia nieograniczonej konsumpcji sprawia, że współcześni rodzice stoją przed nie lada wyzwaniem – jak mądrze poprowadzić dziecko przez świat dóbr materialnych i nie wychować małego materialisty. Z pomocą może przyjść książka dla dzieci „Sklep z marzeniami domowej roboty”, która porusza aktualny temat, jakim jest materializm i konsumpcjonizm.

Historia Tomka Mamwszystko pokazuje, że przez ciągłą pogoń za dobrami materialnymi, zamknięci w uprzedmiotowionym świecie pozbawionym głębszych relacji międzyludzkich, zapominamy o wartościach nadrzędnych, jak przyjaźń, miłość, rodzina, solidarność i determinacja. Opowiadanie ma na celu wyrwać dzieci z materialistycznego świata i może stanowić pretekst do rozmowy o bezpiecznym funkcjonowaniu w kulturze niepohamowanej konsumpcji.

Magdalena Walkowiak

Stojąca na straży prawa i porządku wrocławska policjantka, której każdy dzień rozpoczyna się od trzech łyżek płatków owsianych zalanych 300 ml odtłuszczonego mleka. Mimo trudnego zawodu nie ma czasu na odpoczynek. Gdy wraca z pracy, zrzuca mundur, wiąże mocno włosy, zakłada wygodne buty i staje w pełnej gotowości do obrony swego domu przed czyhającą gdzieś w okolicy… Nudą. O nie… nie z mamą Magdą te numery, jest zbyt czujna, nie da się podejść. Dlatego wraz ze swymi dwoma niestrudzonymi marzycielami, kotem, psem i hodowlą dżdżownic odbywa codzienne podróże dookoła świata (lub też po orbicie). Zbywając nudę i poszukując zaginionych, ukrytych bądź też porzuconych skarbów. To właśnie podczas tych przygód znajduje inspiracje do tworzenia swych opowiadań. Więc kiedy marzyciele kładą się już spać, spisuje wszystkie swoje pomysły, racząc się przy tym kawałkiem pysznego sernika, upieczonego przez wyjątkowo cierpliwego i kochanego męża.

Hanna Kosz

Rysująca marzycielka. Zbieraczka starych skarbów, mieszkająca we wrocławskim lesie, w domu wśród dziwnych instrumentów muzycznych i porozrzucanych przez małą księżniczkę zabawek. Gdy nie rysuje, siedzi z kubeczkiem gorącej herbaty w ręku i czyta książkę albo hoduje las we własnym ogródku. Lubi podróże w nieznane, wyszukiwać zwierzęta w lesie i robić przetwory domowe. Dawno temu jedna taka podróż doprowadziła ją z Mińska do Polski i od tej pory Nuda nie puka do jej drzwi, a jak się odważy, to jest natychmiast wyganiana dźwiękami liry korbowej i didgeridoo, wydawanymi przez jej ukochanego męża.

 

 

 

Dodatkowe informacje

Ilustrator

Hanna Kosz

Kategoria wiekowa

5+

Liczba stron

88

Format

18 cm x 26 cm

Oprawa

twarda

ISBN

978-83-958443-4-8

Data premiery

lipiec 2021

Wydanie

pierwsze, Warszawa 2021

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Sklep z marzeniami domowej roboty”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *