Promocja!

Rózia Rewelka i Szalone Nitowaczki

25,00 

Rózia Rewelka wie, jak smakują fiaska, klopsy, klapy i katastrofy. W pracy inżynierki liczy się przecież wytrwałość! Tym razem jednak Rózia staje przed wyjątkowym zadaniem – i boi się, że może ją ono przerosnąć.

Ukochana ciotka Rózi wraz z paczką przyjaciółek — Szalonych Nitowaczek, które w latach drugiej wojny światowej budowały samoloty — pilnie potrzebuje pomocy w stworzeniu nowego wynalazku. Rózia uwielbia takie wyzwania!

Po kilku nieudanych próbach dziewczynka zaczyna tracić nadzieję. W końcu jednak z pomocą swoich dociekliwych przyjaciół, Ignasia Kitka i Ady Bambini, osiąga upragniony cel. I razem z Nitowaczkami odkrywa, czym naprawdę jest dom.

PREMIERA MARZEC 2020

Autor: Andrea Beaty, ilustrator: David Roberts

Na stanie

Opis

Inspiracją dla postaci praciotki Róży była Róża Nitowaczka.

Nota historyczna

rozia_nitowaczka_Rozia_rewelka_inzynierka

Podczas drugiej wojny światowej miliony kobiet w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Nowej Zelandii, Związku Radzieckim i innych sprzymierzonych krajach pracowały na rzecz wysiłku wojennego. Jedne wytwarzały żywność w gospodarstwach rolnych, inne budowały okręty, samoloty, czołgi i jeepy. Z pomocą wielu kobiet amerykańskie fabryki wyprodukowały ponad trzysta tysięcy samolotów, osiemdziesiąt sześć tysięcy czołgów i dwa miliony ciężarówek. W Stanach Zjednoczonych wysiłek tych kobiet uosabiała Rózia Nitowaczka, fikcyjna postać z chustą na głowie, której motto brzmiało: “Damy radę!”.

Autorzy

Andrea Beaty

andrea_beaty_autor_kinderkulka

Andrea Beaty uwielbia wszystko, co wysokie – od olbrzymów po olbrzymie budowle. Jest autorką wielu książek obrazkowych oraz powieści dla najmłodszych. Mieszka z rodziną koło Chicago. Więcej informacji o niej można znaleźć na stronie andreabeaty.com

David Roberts

David_roberts_ilustrator_kinderkulka

David Roberts urodził się w 1970 roku w Liverpoolu. Imał się w życiu przeróżnych zajęć, m.in. mył włosy, układał towar na półkach, smażył jajka i projektował kapelusze. Zilustrował wiele dobrze przyjętych książek dla dzieci. Mieszka w Londynie.

Patroni medialni

patroni_medialni_kinderkulka

Dodatkowe informacje

Autor

Andrea Beaty

Ilustrator

David Roberts

Tłumaczenie

Łukasz Witczak

Tytuł oryginału

Rosie Revere and the raucous riveters

Język oryginału

angielski

Kategoria wiekowa

6+

Liczba stron

144

Oprawa

twarda

Data premiery

kwiecień 2020

Wydanie

pierwsze, Warszawa 2020

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rózia Rewelka i Szalone Nitowaczki”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *