Drzewo darów

34,90 

ŚWIATOWY BESTSELLER – PONAD 10 MILIONÓW SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY

“Była sobie raz jabłoń, która kochała małego chłopca”.

Tak zaczyna się ta pełna niezapomnianej wnikliwości historia, napisana i zilustrowana przez wszechstronnie utalentowanego Shela Silversteina.

Każdego dnia chłopiec przychodził do jabłoni, jadł jej owoce, huśtał się na jej gałęziach albo zjeżdżał po jej pniu… I jabłoń była szczęśliwa. Ale w miarę jak chłopiec rósł, chciał od jabłoni coraz więcej, a ona nie przestawała dawać mu tego, czego potrzebował.

To tkliwa, zabarwiona smutkiem, ale i oferująca ukojenie opowieść. Shel Silverstein stworzył poruszającą przypowieść dla czytelników w każdym wieku – wzruszającą interpretację daru miłości i pogodnej akceptacji tego, w jaki sposób druga osoba jest w stanie ten dar odwzajemnić.

Autor/ilustrator Shel Silverstein

 

Brak w magazynie

Opis

Autor/ilustrator

Shel Silverstein  – amerykański poeta, scenarzysta, kompozytor, a przede wszystkim autor  i ilustrator książek dla dzieci, które zostały przetłumaczone na ponad 30 języków, w tym polski. Dotychczas, na całym świecie, sprzedało się ponad 20 milionów egzemplarzy jego książek, w tym 9 milionów egzemplarzy książki „Drzewo darów”.

Książkę polecają

Niezwykła książka o braniu i dawaniu, o bezwarunkowej miłości (drzewa do człowieka) i roszczeniowej postawie (człowieka wobec natury), ale też o pokorze, która pojawia się wraz z wiekiem. Oszczędna w słowach i obrazie, ale jakże wymowna…
Ewa Świerżewska, redaktor prowadząca portali Qlturka.pl i eGaga.pl

Mamy jeszcze dużo do zrobienia w temacie ekologii, jak i empatii.  Wydaje nam się, że jesteśmy najmądrzejszym gatunkiem na Ziemi, czerpiemy z życia pełnymi garściami, podporządkowujemy sobie przyrodę, jesteśmy interesowni… Najwyższy czas się opamiętać! Przeczytajcie tę lapidarną, metaforyczną opowieść o relacji człowieka i drzewa. I pomyślcie, jakim darem możecie podzielić się z naszą planetą.
Ewa Skibińska, kwartalnik „Ryms”

Oszczędność słów i obrazów, ale głębia treści. Nie jest to publikacja łatwa i lekka, lecz stawiająca przed odbiorcami pytania o sens życia i wzajemnych relacji. Czy warto ją zatem czytać  dzieciom? Ależ tak! Jestem przekonana, że mali odbiorcy z zaangażowaniem śledzić będą losy drzewa i chłopca, a każda kolejna lektura przynosić będzie nowe przemyślenia i odkrywanie nowych znaczeń. Warto ją mieć na swojej półce i wielokrotnie do niej wracać.
Oliwia Brzeźniak, Redaktor Serwisu Ksiazka.CzasDzieci.pl

patroni_medialni_drzewo_darow

Dodatkowe informacje

Autor

Shel Silverstein

Ilustrator

Shel Silverstein

Tłumaczenie

Grażyna Chamielec

Tytuł oryginału

The giving tree

Język oryginału

angielski

Kategoria wiekowa

3+

Liczba stron

48

Format

22,8 x 28 cm

Oprawa

twarda

ISBN

978-83-945873-4-5

Data premiery

wrzesień 2017

Wydanie

pierwsze, Warszawa 2017