Mamo, tato, chcę zostać policjantem!

42,00 

Komenda Wojewódzka Policji w Kinderkulkowie

ROZKAZ PERSONALNY

Czytelnika, w którego dłoniach spoczywa ta książka, powołuje się do służby w szeregach policji. Zapozna się on ze specyfiką pracy funkcjonariusza policji, jego obowiązkami oraz wyczuli na sytuacje wpływające na bezpieczeństwo zarówno jego, jak i kolegów i koleżanek.

Z każdą przeczytaną stroną wzrosną jego doświadczenie oraz umiejętności potrzebne w codziennej służbie. Szereg postawionych przed nim zadań, w których trzeba będzie się wykazać logicznym myśleniem, spostrzegawczością oraz sprawnością fizyczną, podniosą jego kwalifikacje, ostatecznie prowadząc do wzorowego wywiązywania się z obowiązków służbowych.

POUCZENIE

Pod koniec przygody Czytelnik będzie mógł wybrać jedną z czterech zaprezentowanych w książce specjalizacji. Swoją służbę może rozpocząć lub zakończyć w dowolnym momencie, przechodzić do kolejnych działów lub wracać do poprzednich. Możliwość podejmowania przez niego decyzji podczas pokonywania kolejnych etapów urealnia przeżywaną przygodę.

 

Kategoria: Tagi: , , , Product ID: 4484

Opis

 

O KSIĄŻCE

Mamo, tato, chcę zostać policjantem! –  to pod względem merytorycznym oraz wizualnym wysokiej jakości książka promująca zawód policjanta. Skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, które już teraz marzą o założeniu granatowego munduru.

Książka zawiera w sobie elementy interaktywne oraz daje dziecku poczucie decyzyjności, dzięki czemu urealnia przeżywaną przygodę. Treści merytoryczne są przemycane w delikatny sposób, poprzez wplątanie ich w zabawne, ale jednocześnie skupiające uwagę czytelnika zadania.

Młody czytelnik zaczyna swoją przygodę jako rekrut. Chcąc zostać policjantem będzie musiał przejść pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną oraz zdać test sprawności fizycznej. Cały ten proces, a także każdy kolejny etap, będzie nadzorował sam Komisarz Lew, maskotka dolnośląskiej policji.

Młody czytelnik otrzyma swój pierwszy mundur, będzie brał udział w zaprzysiężeniu, a następnie zapozna się ze swoim miejscem pracy i weźmie udział w odprawie. Najlepsze dopiero przed nim, bo w końcu nadejdzie czas na wybór specjalizacji.

Młody funkcjonariusz będzie miał cztery możliwości – Wydział Ruchu Drogowego, Pododdziały Kontrterrorystyczne, Przewodnik Psa Służbowego lub Wydział Kryminalny. W każdej z nich zapozna się z umundurowaniem, specjalistycznym sprzętem i wykona zadania charakterystyczne dla danej służby.

W Kinderkulkowie znajdzie mieszkańców nie stosujących się do przepisów ruchu drogowego, nauczy się kierować ruchem i rozładuje korek.

Następnie będzie tropił członków Gangu Śmierdzącej Skarpety i zadba o tężyznę fizyczną (wykonując zestaw ćwiczeń przy pomocy książki).

Odwiedzi magazyn dowodów rzeczowych i z pomocą siły swej spostrzegawczości będzie szukał właścicieli skradzionych przedmiotów. Pozna też Kalibra, owczarka niemieckiego pracującego w Komendzie Wojewódzkiej Policji, z którym przejdzie szkolenie i nauczy się podstawowych komend.

Na koniec będzie musiał się wykazać zdolnością logicznego myślenia oraz analizowania i łączenia faktów, żeby rozwiązać kilka kryminalnych zagadek.  Pozna również tajniki stosowane podczas przesłuchań świadków, które od razu będzie mógł zastosować w praktyce.

W podsumowaniu każdej służby zapozna się też z zasadami bezpieczeństwa, o których warto pamiętać w codziennym życiu – nauczy się, jak prawidłowo reagować podczas spotkania z agresywnym zwierzęciem, jak zachować czujność w codziennych sytuacjach i zadbać o bezpieczną zabawę bez podejmowania niepotrzebnego ryzyka.

Autorem książki jest Magdalena Walkowiak, wrocławska policjantka, młoda mama, które debiutowała w 2021 r. książką „Sklep z marzeniami domowej roboty” (poruszającą aktualny temat materializmu i konsumpcjonizmu).

 

Mamo, tato, chcę zostać policjantem! to doskonała propozycja dla najmłodszych miłośników granatowego munduru. Z ogromną przyjemnością Dolnośląska Policja podpisuje się pod tym wyjątkowym projektem, który, między innymi poprzez zabawę, zapoznaje czytelnika z niezwykłym, trudnym oraz wymagającym zawodem Policjanta. Znajdujące się w książce piękne ilustracje
wspierają tak ważną dla nas edukację na rzecz bezpieczeństwa.

nadinsp. Dariusz Wesołowski, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu

Wstąp w nasze szeregi www.dolnoslaska.policja.gov.pl

 

Patronat merytoryczny

 

Policja_Kinderkulka

 

Patroni medialni

Kinderkulka

 

 

 

Dodatkowe informacje

Autor

Magdalena Walkowiak

Ilustrator

Paulina Nachman

Język oryginału

polski

Kategoria wiekowa

5+

Liczba stron

64

Oprawa

twarda

Data premiery

maj 2023

Wydanie

pierwsze, Warszawa 2023

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Mamo, tato, chcę zostać policjantem!”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *