Kozienice. Moja mała ojczyzna

Książka rozwijająca ciekawość świata i najbliższego otoczenia

Książka jest przeglądem atrakcji Kozienic. W ciekawy i kolorowy sposób pokazuje historię miasta, jego legendę i zabytki. Każda rozkładówka poświęcona jest innemu miejscu. Zobaczyć można między innymi Zespół Pałacowy, park miejski, ogród jordanowski, jezioro, sportowe i kulturalne Kozienice, a także Puszczę Kozienicką i Dolinę Środkowej Wisły wraz z ich fauną i florą. A na koniec podążyć za królewiczem Zygmuntem po miejskim labiryncie. Na każdej rozkładówce jest też kozienicki koziołek, którego trzeba odszukać, często w zaskakujących odsłonach.

Kozienice. Moja mała ojczyzna ma przedstawić dzieciom miejsca, do których mogą spacerować z rodzicami i dziadkami, gdzie będą wielokrotnie się bawić, wypoczywać i uczyć – obiekty kulturalne, sportowe, edukacyjne i wypoczynkowe. Czytelnicy poznają również wyjątkowe walory krajobrazowe Ziemi Kozienickiej, a także ciekawostki związane z największym zakładem pracy w regionie.

Książka niedostępna w sprzedaży

Opis

Pełna pięknych ilustracji książka to jedna z pierwszych, jeśli nie pierwsza książka, dzięki której młodzi obywatele Kozienic będą mogli poznać miasto, w którym się urodzili, w którym spędzą swoje dzieciństwo, lata młodzieńcze i całkiem możliwe, że również całe dorosłe życie. To dzięki niej dzieci dowiedzą się, że w Kozienicach ponad 550 lat temu urodził się królewicz Zygmunt – przyszły wielki król Polski. Właśnie postać królewicza Zygmunta będzie oprowadzać małych kozieniczan po kolejnych stronach książki.

Książka edukuje przez zabawę i może być bazą pomysłów na spędzanie wolnego czasu w Kozienicach. Poznawanie historii oraz teraźniejszości swojej małej ojczyzny pozwoli budować z nią więź już od dzieciństwa.

Ilustrator – Paulina Lewandowska

Dodatkowe informacje

Ilustrator

Paulina Lewandowska

Kategoria wiekowa

3+

Liczba stron

28

Oprawa

kartonowa

Data premiery

maj 2019

Wydanie

pierwsze, Warszawa 2019