Promocja!

Myszolandia

25,00 

Książka o wolności, wolności słowa, prawach obywateli i demokracji.

“Posłuchajcie opowieści o pewnym kraju… zwanym Myszolandią. Żyły w nim myszy, które bawiły się, jadły i spały – całkiem jak wy i ja.”

W Myszolandii myszy same wybierały, kto będzie nimi rządził. Ich wybór zawsze padał na grube, wielkie i spasione… CZARNE KOTY! Aż pewnego dnia wpadły na nowy pomysł… który ściągnął im na głowę nowe kłopoty.

Opowieść inspirowana pełnym dowcipu przemówieniem kanadyjskiego polityka Tommy’ego Douglasa.

Historia przeznaczona zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

PREMIERA WRZESIEŃ 2020

 

 

Kategoria: Tagi: , , , , Product ID: 3533

Opis

“Jednym z najlepszych i najstarszych sposobów, by wytłumaczyć sens ludzkich zachowań, wydarzeń historycznych czy procesów społecznych, jest alegoryczne przebranie ich w kostiumy ze świata zwierząt. Dowodem, że ta metoda wciąż działa, jest genialna książka „Myszolandia”, która bardzo krótko i dosadnie, a jednocześnie w piękny wizualnie sposób, obrazuje zarówno znajomą nam polską rzeczywistość, jak i istotę władzy oraz demokracji w ogóle. Co jednak najważniejsze – jest to książka dająca nadzieję. Skoro bowiem w alegorycznym świecie zwierząt jest możliwe optymistyczne zakończenie, to może i w naszym prawdziwym istnieje szansa na przełom…”

Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, Finalista Global Teacher Prize 2020

Patronat medialny:

 

Książkę wydano dzięki dofinansowaniu Instytutu Francuskiego w Polsce w ramach Programu Wsparcia Wydawniczego Boy-Żeleński.

Cet ouvrage, publié dans le cadre du Programme d’aide à la publication Boy-Żeleński, a bénéficié du soutien de l’Institut français de Pologne.

www.institutfrancais.pl

Posłuchaj podcastu: “Dzieci powinno się wprowadzać w świat polityki jak najwcześniej. Po to, by od najmłodszych lat kształtować postawy obywatelskie”.

O tym, jak mówić dzieciom o polityce, mówi prof. Tomasz Słomka z Katedry Systemów Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Inspiracją do rozmowy jest książka “Myszolandia” Alice Méricourt wydana przez Kinderkulkę. 

 

 

Dodatkowe informacje

Autor

Alice Mericourt

Ilustrator

Ma Sanjin

Kategoria wiekowa

3+

Liczba stron

32

Format

23 cm x 23 cm

Oprawa

twarda

ISBN

978-83-955866-9-9

Data premiery

wrzesień 2020

Wydanie

pierwsze, Warszawa 2020

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Myszolandia”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *