Zapatrz się w niebo!

Czy często zdarza Wam się wpatrywać w niebo? Macie dziś niepowtarzalną okazję. Bo dziś 14 kwietnia – dzień patrzenia w niebo. Byłaby to świetna okazja, żeby wyjść, ale skoro mamy trwającą kwarantannę i akcję #zostanwdomu, to trzeba radzić sobie inaczej.

Zamiast jednak wymyślać kolejne aktywności na czas kwarantanny (bo pewnie macie już trochę dość kolorowanek i labiryntów oraz innych twórczych prac), zaproście dzieciaki do wspólnego wpatrywania się w niebo.

Zatrzymajcie się na chwilę, wystarczy 15 minut, żeby docenić nowy błękit, który podobno jest teraz w czasie pandemii zupełnie inny. W końcu nie latają samoloty, jest mniej zanieczyszczeń…
Poobserwujcie wspólnie przelatujące po niebie ptaki, rozpoznawajcie, jakie kształty mają chmury, podziwiajcie słońce i księżyc.
A potem zapiszcie albo narysujcie, co zobaczyliście. Może uda Wam się stworzyć mapę nieba? Może zainteresujecie się gwiazdami i planetami?

A może jak rodzina z ilustracji naszej najnowszej książki, która jest w przygotowaniu – Leniwiec, który zmienił nasze życie – po prostu będziecie czerpać przyjemność z bycia razem w duchu slowlife?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *