Targi Książki czas zacząć!

Już od czwartku jesteśmy dla Was na Warszawskich Targach Książki.

Zapraszamy na stoisko 344 na Galerii poziom -1.

Zapraszamy również na organizowane przez nas warsztaty.

Podaj cegłę, czyli słodki smak architektury” – warsztaty architektoniczne dla dzieci inspirowane książką “Ignaś Kitek, architekt

Warsztaty dla dzieci, mające na celu zainteresowanie najmłodszych architekturą, poznanie najbliższego otoczenia oraz historii architektury murowanej. Sprowokują do zadania pytań: co jest w moim otoczeniu interesującego, w jaki sposób jest zbudowane? Czy chciałbym kiedyś zostać architektem, projektantem?
Podczas warsztatów uczestnicy poznają warsztat pracy architekta i zbudują modele architektoniczne z… kostek cukru 😉

Prowadząca: Anna Stępniewska, architekt krajobrazu, prezes Fundacji Architektura Plus, trener Akademii Mistrzowskiej Zmiany, edukatorka architektoniczna dzieci i młodzieży

Warsztaty architektoniczne w sobotę 20 maja o 12:00  i w niedzielę 21 maja o 10.30 na Stadionie Narodowym.

 

MASZYNY, GADŻETY I WYNALAZKI” – rodzinne warsztaty twórcze inspirowane książką „Rózia Rewelka, inżynierka

Warsztaty dla dzieci z rodzicami mają na celu rozbudzenie wyobraźni przestrzennej najmłodszych poprzez zabawę z formą, kolorem i fakturą. Losowanie słów, bogactwo materiałów do pracy, idea recyklingu oraz tworzenie trójwymiarowych maszyn i wynalazków według najbardziej szalonych pomysłów to jeszcze nie wszystko.
Podczas warsztatów uczestnicy poznają też postaci wynalazców inspirujących swoimi dokonaniami i wytrwałością w dążeniu do realizowania marzeń. Autorzy prac wymyślą własne nazwy dla zaprojektowanych przez siebie maszyn i opowiedzą o gotowych projektach.

Prowadząca: Justyna Wencel. Artystka wizualna i pedagog, dr sztuk plastycznych, twórczyni Dzikiej Jabłoni Pracowni Kreatywnego Wyrażania, edukatorka twórcza dzieci, młodzieży i dorosłych.

Warsztaty inżynierskie w niedzielę 21 maja o godz. 12.30 na Stadionie Narodowym.

Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *