Promocja!

TEK. Nowoczesny jaskiniowiec

(6 opinii klienta)

19,00 

Żartobliwa przestroga o niebezpieczeństwie popadnięcia w obsesję technologii

TEK to zwyczajny mały troglodyta, może trochę bardziej owłosiony, bo „w tamtych czasach wszystko było jakoś bardziej owłosione”. Jego ojciec nie zdążył jeszcze wynaleźć ognia ani pianki do golenia, ale wynalazł Internet. TEK spędza więc czas w swoim jaskiniowym pokoju przyklejony do smartfona, tableta i konsoli do gier – całymi dniami i nocami, bez przerwy. Nie interesuje się tym, co dzieje się na zewnątrz, nie zna imion swoich przyjaciół dinozaurów i przegapia epokę lodowcową. Czy ktoś zdoła go wyrwać z tego odrętwienia? Jaką rolę będzie miał we wszystkim miejscowy wulkan zwany Wielkim Wybuchaczem?

Autor: Patrick McDonnell

Na stanie

Opis

Książka wyglądem nawiązuje do IPada i sprytnie odwołuje się do doświadczeń użytkowania urządzeń mobilnych. Jest miejsce do wpisywania kodu, a na każdej stronie widać przycisk Początek i pasek statusu urządzenia. Drastycznie zmniejszający się poziom naładowania baterii i słabnący zasięg Wi-Fi doprowadzą w końcu do kluczowego momentu w życiu małego TEK-a. Co się stanie, gdy zniknie już ikonka buforowania? Czy TEK nawiąże połączenie z realnym światem?

Książka „TEK. Nowoczesny jaskiniowiec” to zabawny sposób mówienia o znaczeniu wyłączenia otaczających nas urządzeń i cieszenia się urokami pięknego świata dookoła. TEK przypomina, że powinniśmy cieszyć się życiem bez stałego przywiązania do ekranów. Historia chłopca wpisuje się w profilaktykę uzależnień od mediów cyfrowych, stanowiąc jednocześnie doskonałą alternatywę dla spędzania wolnego czasu z użyciem nowoczesnych technologii.

Książkę polecają

„Urocza, śliczna i mądra na dodatek! Dla wielu osób małych i dużych uzależniony od gier cyfrowych jaskiniowy chłopiec stanie się bardzo bliski…”
Dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy, autorka książek o wychowaniu dzieci

„Jednym słowem… genialna!!! W swojej prostocie, jasnym przekazie, nietuzinkowym kształcie”.
Dr Maciej Dębski, lider Fundacji DBAM O MÓJ Z@SIĘG (pełny tekst recenzji książki)

„W cyfrowych czasach warto przypomnieć sobie, czym jest dzieciństwo, i porozmawiać o tym z dzieckiem. Ta zabawna i mądra książka będzie do tego dobrym pretekstem”.
Łukasz Wojtasik, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Autor

patrick-mcdonnell-author-photo_Patrick McDonnell

Laureat medalu Caldecotta i autor bestsellerów z listy New York Timesa

Popularny amerykański autor książek dla dzieci, twórca nagrodzonej „Ja… Jane”, jak również nietłumaczonych na polski „Thank You and Good Night”, „A Perfectly Messed-Up Story”, „The Monsters’ Monster” i „Art”. W wielu krajach najbardziej znany z historyjek obrazkowych z serii „Mutts”, która stała się inspiracją dla wielu komiksów.

 

Wysłuchaj wywiadu z autorem (w jęz. angielskim)
Patroni medialni
patroni_TEK

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje

Autor

Patrick McDonnell

Tłumaczenie

Grażyna Chamielec

Tytuł oryginału

TEK. The modern cave boy

Język oryginału

angielski

Kategoria wiekowa

3+

Liczba stron

32

Format

18,4 x 23,5 cm

Oprawa

twarda

ISBN

978-83-945873-0-7

Data premiery

luty 2017

Wydanie

pierwsze, Warszawa 2017

6 opinii dla TEK. Nowoczesny jaskiniowiec

  1. Damian

    Książka błyskotliwa, a nie oślepia. Czy trudna? Prawdopodobnie zrozumieją ją wszystkie dzieci i pewna część dorosłych.

  2. Mama Antka i Aleksa

    Moje dzieciaki na początku myślały, że to prawdziwy tablet. Gdy zobaczyły, że to książka, to entuzjazm wcale im nie opadł. Starszy syn zabrał ją do swojego pokoju i zażyczył sobie przeczytanie przed snem, a trzeba dodać, że on wielkim fanem książek nie jest 🙂 Książka ma fajne przesłanie, liczę, że ono odpowiednio trafi do moich dzieci.

  3. Marlena

    “Tek” to niesamowita książka. Już sam jej wygląd wzbudza zachwyt i ciekawość. Książka wyglądająca jak tablet? Czemu nie? Pomysł jest genialny! Mimo tego, iż napisana jest w bardzo humorystyczny sposób, książka nie traci na wartości, gdyż opisuje w ciekawy sposób poważny problem uzależnień dzieci od internetu. Niesie ze sobą bardzo ważne przesłanie, a mianowicie to, że zbyt częsty kontakt dziecka z gadżetami elektronicznymi i internetem – szkodzi. W dzisiejszych czasach nierzadkim zjawiskiem jest widok coraz młodszy dzieci z komórką czy tabletem w ręce. Spędzają z nimi godziny, zamiast szaleć i bawić się na dworze. Warto, aby do książki zajrzeli również rodzice, szczególnie ci, którzy rozważają zakup tabletu małemu dziecku. Książkę jak najbardziej polecam! 🙂

  4. Marta mama chłopaków

    Ta książka w bardzo ciekawy, zabawny i jednocześni mądry sposób przekazuje naszemu dziecku, że siedząc z nosem w tablecie czy też telefonie może ominąć je wiele ważnych rzeczy. Niekoniecznie epoka lodowcowa, ale zdecydowanie coś równie ważnego w jego małym świecie i krótkim życiu. Wystarczy tylko wyjść na dwór, wystarczy spojrzeć na otaczający nas dookoła świat, wystarczy zacząć się bawić i już wszystko staje się piękniejsze. W końcu dla dziecka wszystko jest jeszcze do odkrycia, nie warto tracić cennego czasu na spędzenie go z tabletem przy twarzy…

  5. Aneta S.

    Książka jest rewelacyjna. Jestem nią zachwycona i mój czteroletni synek także. Pięknie wydana, zabawna, a jednocześnie pouczająca. Idealna książka dla dzieci:) Zapraszam do przeczytania recenzji na blogu https://mama-filipka.blogspot.com/2017/07/tek-nowoczesna-ksiazka-dla-dzieci.html

  6. zaczytana.com.pl

    Uzależnienie od Internetu to w dzisiejszych czasach problem powszechny. Co więcej, nie dotyczy on jedynie osób dorosłych, coraz częściej dopada dzieci, nawet te najmłodsze, dla których o wiele lepszym rozwiązaniem byłaby zabawa na świeżym powietrzu. Niestety często sprawy nie ułatwiają sami rodzice, którzy w natłoku zajęć i obowiązków wybierają puszczenie dzieciom bajki w TV lub na komputerze zamiast chociażby wspólnego czytania książki. Szybsze, prostsze i nie wymaga zaangażowania ze strony dorosłego. I właśnie naprzeciw takim postawom wyszedł autor książki „TEK. Nowoczesny jaskiniowiec”.

    Pokażmy historię TEKa naszym pociechom. Niech poprzez zabawę i przyjemność ze wspólnego czytania poznają skutki uzależnienia od Internetu, ku przestrodze. Niech zobaczą, jak fajne jest życie poza siecią i ile może nieść za sobą radości. I wreszcie, niech otworzą się na ludzi, tych spoza wirtualnego świata.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *