Promocja!
rozia_rewelka_inzynierka_okladka_ksiazki
Rozia_Rewelka_inzynierka_str_2_3Rozia_Rewelka_inzynierka_str_6_7Rozia_Rewelka_inzynierka_str_9-10Rozia_Rewelka_inzynierka_str_20_21

Rózia Rewelka, inżynierka

39,90  29,90 

Zabawna i mądra opowieść o realizowaniu pasji i niezrażaniu się niepowodzeniami.

Tam, gdzie inni widzą zwykłe śmieci, Rózia Rewelka dostrzega inspirację. Cicha w ciągu dnia, wieczorem zmienia się w genialnego wynalazcę przeróżnych gadżetów i innych ustrojstw. W swoim pokoju nieśmiała Rózia buduje wspaniałe wynalazki z wszystkiego, co wpadnie jej w ręce, w skrytości marząc o zostaniu wielką inżynierką. Podawacz hot dogów, spodnie helowe, kapelusz odstraszający pytony zachwyciłyby wielu, lecz Rózia z obawy przed porażką chowa te cuda pod łóżkiem. Aż pewnego dnia przyjeżdża do niej praciotka Róża, która uczy ją, że porażek nie trzeba się bać, gdyż są one pierwszym krokiem na drodze do sukcesu. Bo prawdziwa porażka jest wtedy, gdy się poddajemy.

„To żadna porażka zaczynać od nowa, przegrywasz, jeżeli przestajesz próbować”

Andrea Beaty i David Roberts, twórcy bestsellerowej książki Ignaś Kitek, architekt, przedstawiają kolejne małe arcydzieło: zabawną i mądrą opowieść o realizowaniu pasji – i niezrażaniu się niepowodzeniami.

Autor: Andrea Beaty, ilustrator: David Roberts

Na stanie

Opis produktu

Inspiracją dla postaci praciotki Róży była Róża Nitowaczka.

Nota historyczna

rozia_nitowaczka_Rozia_rewelka_inzynierka

Podczas drugiej wojny światowej miliony kobiet w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Nowej Zelandii, Związku Radzieckim i innych sprzymierzonych krajach pracowały na rzecz wysiłku wojennego. Jedne wytwarzały żywność w gospodarstwach rolnych, inne budowały okręty, samoloty, czołgi i jeepy. Z pomocą wielu kobiet amerykańskie fabryki wyprodukowały ponad trzysta tysięcy samolotów, osiemdziesiąt sześć tysięcy czołgów i dwa miliony ciężarówek. W Stanach Zjednoczonych wysiłek tych kobiet uosabiała Rózia Nitowaczka, fikcyjna postać z chustą na głowie, której motto brzmiało: „Damy radę!”.

 

Książkę polecają

Kompetentne społeczeństwo nie może istnieć bez pełnego wykorzystania potencjału kobiet w obszarze nowych technologii i kierunków inżynierskich. Naszą – dorosłych – odpowiedzialnością jest wspierać dziewczynki w edukacji STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), a przede wszystkim nie zamykać im żadnej drogi rozwojowej. Pozwólmy im marzyć i realizować się, przełamujmy niesprawiedliwe i niedzisiejsze stereotypy! Rózia Rewelka, inżynierka to pozycja obowiązkowa dla każdej dziewczynki, niezależnie od tego, czym ostatecznie będzie się chciała w życiu zająć.
dr Bianka Siwińska, Fundacja Edukacyjna Perspektywy, twórczyni akcji „Dziewczyny na politechniki!”

Brawo ty, który trzymasz tę książkę! To literatura dla wszystkich „zbieraczy”, dla których recykling nabiera innego sensu, bo tylko oni wiedzą, co naprawdę nadaje się do wyrzucenia. To jest „instrukcja obsługi inżyniera”. Przed użyciem usiądź wygodnie, weź przyszłego inżyniera na kolana i czytaj w każdej wolnej chwili. Po krótkim czasie możesz zauważyć pierwsze sukcesy. Pamiętaj jednak, że nie zawsze mogą cię one ucieszyć… na początku.
Marta Kawalec, dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom

Pełna humoru opowieść o pewnej cichutkiej jak myszka osóbce, która w tajemnicy przed światem „w kryjówce pod dachem kleciła maszyny z nie lada rozmachem”. I jeszcze o arcymądrej cioci, która wiedziała, co zrobić, żeby marzenia dziewczynki się spełniły. Rewelka. Zupełnie jak Rózia. Rózia inżynierka.
Małgorzata Węgrzecka, redaktor naczelna magazynu dla dzieci „Świerszczyk”

Dla wielu osób będzie to książka o spełnianiu marzeń, niepoddawaniu się, dzielnym znoszeniu porażek. I o tym, że dziewczynki też lubią młotki i śrubokręty. Dla mnie to książka – kolejna w serii – o pokazywaniu dzieciom najpiękniejszych zawodów: architektów, konstruktorów, inżynierów. Warto znaleźć na nią miejsce w domowej biblioteczce.
Ania Oka, Zabawkator.pl

Ujmująca opowieść, która kryje w sobie ważne przesłanie dla dzieci i dorosłych wkomponowane w bardzo aktualną historię niezwykłej inżynierki Rózi. Pokazuje, że porażki mogą nas nauczyć więcej niż sukcesy, o ile potraktujemy je jako etap na drodze do realizacji naszych zamierzeń. Dopracowana konstrukcja rymowanego przekładu oraz dbałość o melodię tekstu sprawiają, że całość pięknie brzmi i jest doskonała do wspólnej lektury na głos.
Joanna Maj-Kirsz, Juniorowo

Książka opowiada o dziewczynce wynalazczyni. inspiruje czytelników do odkrywania świata i kreatywności. Dodaje dzieciom wiary w możliwość realizacji własnych marzeń i pomysłów.
Anna Grąbczewska, Prezes Fundacji Uniwersytet Dzieci

Inżynierskie myślenie to chęć nieustannego ulepszania, udoskonalania i zmieniania otaczającej nas rzeczywistości. Prawdopodobnie każdy inżynier spotkał na swojej drodze „wujka Tobiasza”, którego śmiech może podciąć skrzydła. Historia Rózi jest bardzo wiarygodna, a autentyczność bohaterki zachęca czytelników do identyfikowania się z jej postacią.
Krzysztof Kirsz, inżynier

Autorzy

Andrea Beaty

andrea_beaty_autor_kinderkulka

 

Andrea Beaty uwielbia wszystko, co wysokie – od olbrzymów po olbrzymie budowle. Jest autorką wielu książek obrazkowych oraz powieści dla najmłodszych. Mieszka z rodziną koło Chicago. Więcej informacji o niej można znaleźć na stronie andreabeaty.com

 

 

David Roberts

David_roberts_ilustrator_kinderkulka

 

David Roberts urodził się w 1970 roku w Liverpoolu. Imał się w życiu przeróżnych zajęć, m.in. mył włosy, układał towar na półkach, smażył jajka i projektował kapelusze. Zilustrował wiele dobrze przyjętych książek dla dzieci. Mieszka w Londynie.

 

 

Patroni medialni

 

Rozia_Rewelka_inzynierka_kinderkulka

 

 

Dodatkowe informacje

Autor

Andrea Beaty

Ilustrator

David Roberts

Tłumaczenie

Łukasz Witczak

Tytuł oryginału

Rosie Revere, engineer

Język oryginału

angielski

Kategoria wiekowa

3+

Liczba stron

32

Format

22,8 x 28 cm

Oprawa

twarda z obwolutą

ISBN

978-83-945873-1-4

Data premiery

kwiecień 2017

Wydanie

pierwsze, Warszawa 2017

Recenzje

Na razie brak recenzji produktów.

Napisz pierwszą opinię o “Rózia Rewelka, inżynierka”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *